जोसमा होस् गुमाएका यी १३ नेपाली हिरोइनहरु हेर्नुहोस [तस्विरसहित]


म्ररी सदुपयोग गर्न सके जीवन सम्हालिएर काबुमा राख्न नसक्दा जीवनभर दाग लाग्ने मात्र हुन्छ । अझ सेलेब्रेटीहरुले त झन निकै सतर्कता अपनाउनु पर्ने हुन्छ ।

सानो तिनो हेलचेक्र्याइँ पनि सेलिब्रेटीहरुको जीवनमा ठूलो महत्व राख्छ । त्यसैले त भनिन्छ ‘नाम कमाउन जति गाह्रो हुन्छ बद्नाम हुन् त्यो भन्दा कयौ गुणा सजिलो हुन्छ ।’ प्रसंग हो नेपाली हिरोइनहरुको चर्चामा आउने स्टाइलको । हामीले यहाँ १५ नेपाली हिरोइनहरुको जानकारी पस्किने जमर्को गरेका छौ जो कुनै बेला ह्वात्तै तातेर अहिले स्वात्तै सेलाएका छन् ।सुस्मा कार्की चलचित्र ‘लुट’ मा उध्रेको चोली देखाएर हिट बनेकी सुष्मा त्यसपछि सेलाइन । अचेल पनि बिभिन्न त्यस्तै म्युजिक भिडियोहरु गरिरहेकी छन् ।

सुभेच्छा थापामिस नेपाल फिल्ममा माछालेब क्षस्थलछोपेकी सुभेच्छा अझै पनि बिबादित चर्चामा छिन । उनको फिल्म बिन्दास ३ पनि बिबादित बन्यो । उनलाई कलाकार संघले ६ महिना निष्कासन गर्यो।

बिनिता बराल चपली हाइटगर्ल बिनिता अचेल खेतीपातीमा ब्यस्त छिन । चपली हाइटमा चर्को अभिनय गरेर एकाएक शिखर चुमेका उनले त्यसपछि फिल्म लाइन नै छोड्न बाध्य भइन । मिडियामा हंगामा मच्चाएर फिल्म हिट बनाउने रणनीतिस्वरूप फिल्मलाई त फाइदा नै भयो चपली हाइट हिट भयो । तर, हिरोइनले सोचेझैँ उनको हातमा भटाभट फिल्म परेनन् ।

जिया केसीदीपक श्रेष्ठ निर्देशित ‘हो यही हो माया’ मा काम गर्दा अभिनेत्री जिया केसीको राम्रै तारिफ भएको थियो ।जियाले युज, एटीएम, बर्बाद लगायतका फिल्ममा काम गरिन् । ती फिल्मका प्रोमो धेरै दर्शकले हेरे पनि उनको अभिनयलाई लिएर धेरैले नकारात्मक प्रतिक्रिया दिए । त्यसपछि अन्य निर्माताले जियालाई लिने हिम्मत गरेनन् ।

सोनिया केसी सिलसिला फिल्ममा राज तिमिल्सिनासँगै सिन दिएर एकाएक चर्चामा आएकी सोनिया केसी पनि लामो समय टिकिनन् । उनले राज भाइ नामक फिल्ममा पनि खुलेरै प्रदर्शन गरिन् । तर, त्यो फिल्म रिलिज नै भएन । सोनिया फिल्म अभिनयबाट ओझेलमा परेकी छिन् ।सोनिया शर्मा एटिएमका साथै करामत, ढुंगेयुग, कुर्वानलगायतका फिल्ममा अभिनय गरेकी सोनिया पनि फिल्म अभिनयबाट टाढिएकी छिन् । एटिएममा जियासँगै काम गरेकी सोनिया शर्मा पनि जियाकै पथमा थिइन् ।

चर्चामा आइन्छ भन्ने मान्यतासँग सहमत सोनियाले पनि एटिएममा आफुलाइ छरपष्ट पारेकी छिन् । उनको त हालत जियाको भन्दा पनि खराब भयो । त्यसपछि केही गीतमा मात्रै सीमित भइन् उनी ।

सबिना कार्की  चर्चामा आउनकै लागि आफ्नो पोटिलो ज्यान क्यामेराको सामु प्रस्तुत गरेकी सबिना कार्कीसँग पनि अहिले अभिनय प्यास मेटनका लागि लोकगीतमा नाच्नुको विकल्प छैन । सबिनाले भने आफ्नो गल्ती स्विकार्दै आगामी दिनमा त्यस्ता फिल्ममा नखेल्ने घोषणै गरेकी छिन् ।

सुमिना घिमिरे अर्का हिरोइन सुमिना घिमिरे पनि एकताका फिल्ममा निकै देखिइन् । उनले नाइन ओक्लोक, लभ फरएभर, स्टार, हेलो डार्लिङजस्ता फिल्ममा आफूलाई खुलेर प्रस्तुत गरिन् । दुलहीजस्तो सरिफ फिल्ममा शीर्ष भूमिका हेरेका दर्शकले कपडा खोलेकी सुमिनालाई मन पराएनन् । फलस्वरूप उनले अभिनय गरेका फिल्म फ्लप मात्र भएनन्, हुँदाहुँदै उनको हातमा फिल्म पर्नै छाडे । उनि अहिले बिहे गरि घरजममा छन् ।

झरना बज्राचार्य हिन्दी फिल्म लभ इन नेपालमा गरेको ओभर एक्सपोजका कारण झरना बज्राचार्य निकै आलोचित भइन् । एक त उनले अभिनय गरेका नेपाली फिल्म हिट भएनन् नै, हिन्दी फिल्मबाट पनि उनले सास्ती नै व्यहोर्नुपर्‍यो । अन्तत: उनले पनि फिल्मलाई माया मार्दै गृहस्थ जीवन रोजिन् ।

महिमा सिलवाल चरश, मिसन फोर ट्वान्टी लगायतका फिल्ममा काम गरेकी महिमा सिलवाल अहिले पनि सानातिना ब्यानरका फिल्ममा काम गर्दैछिन् । महिमाले अरुले जति चर्चा अहिलेसम्म पाएकी छैनन् ।

उषा खरेल विजय गोपाल दली र सुरज आरडीले निर्माण गरेको ‘रिङरोड’ नामक फिल्ममा उषा खरेलले खुलेरै दृश्य दिइन् । हिट भइहाल्छु भन्ने ठानेकी उषालाई

न कसैले चिने, न खोजे । फिल्म आए गएको पत्तो भएन ।निलु रायमाझी मदन घिमिरेको निर्देशनमा बनेको आमाको माया फिल्ममा बच्चालाई स्तनपान गराएको

दृश्य दिएकी अभिनेत्री निलु रायमाझीकेही समय चर्चामा छाइन् । तर, पछि उनलाई त्यही चर्चा घाँडो भयो । उनलाई खोज्न पनि अहिले गुगलको सहारा चाहिएको छ । तुलसा सिलवाल सम्पत्ति फिल्ममा स्विमिङकस्टम लगाएकी सिनोरा मित्री, धर्म र सान्नानीमा खुलेरै गरेकी तुलसा सिलवाल पनि अचेल बेपत्ता छिन् ।Leave a Comment